O mnie

Cześć, nazywam się Paweł Iwanina i staram się pisać.

Zajmuję się dziennikarstwem. Jestem rednaczem czasopisma: "Coś na Progu: Złota Era Komiksu", zastępcą rednacza "Coś na Progu", współpracowałem z "Najwyższym Czasem!". Uzewnętrzniam się też w radiu - byłem związany z wrocławską rozgłośnią studencką Uniradio, pracowałem w newsroomie Radia Wrocław, a teraz prowadzę audycję w Radiu Wrocław Kultura o nazwie "Strefa Południa", gdzie prezentuję muzykę z południa Stanów Zjednoczonych. Blues, jazz, rock n' roll.

Tutaj link do fanapage :-) Strefa Południa - audycja radiowa

W wolniejszych chwilach czytam literaturę piękną, fantastykę i książki poświęcone historii. Uwielbiam Ojca chrzestnego, Stulecie chirurgów, książki podróżnicze, a także całą twórczość Ericha Marii Remarque'a i Waldemara Łysiaka. Z filmami staram się być na bieżąco, ale nigdy mi to nie wychodzi. Należę do tej połowy, która uważa, że filmowi Watchmeni są świetni. Poza westernami pasjonuję się filmami gangsterskimi, zwłaszcza Dawno temu w Ameryce.

Na razie badam, w przyszłości zamierzam współtworzyć "pulp-kulturę", czyli wszystko to, na co zwykle kręci się nosem. Żeby nie zostać posądzony o bluźnierstwo, wyjaśnię definicję "pulp-kultury". W odróżnieniu od tego, co jest popkulturą, czyli w najprostszym rozumieniu kulturą rzeczy popularnych, "pul-kultura" jest kulturą rzeczy niszowych, zapomnianych i przykrytych patyną historii, zjawisk i fenomenów, które kiedyś pomagały w kształtowaniu światopoglądów i były związane ze zmianami społecznymi. To pewien wór, do którego można wrzucać różne rzeczy, nawet te, które na pierwszy rzut oka należą do kultury wysokiej... Bo to tylko sztywne ramy definicji.
Zajmuję się także lektoringiem, udźwiękowieniem, voice-overem, dubbingiem i wieloma rzeczami związanymi właśnie ze sferą audio. 

Dzięki za uwagę :-)

KONTAKT

Jeżeli macie do mnie jakieś pytania, uwagi, bądź propozycje, a może po prostu chcecie się powymieniać uwagami na temat jakiejś produkcji, albo mi nawrzucać - napiszcie e-maila na:

iwanina.p@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz